Rinia shqiptare
 
 

SHKOLLA


"Punė, punė, natė e ditė, qė tė shohim, pakės dritė"

DUHANI

shėndeti - keq
xhepi - keq
pėr tė tjerėt - keq
asgjė nuk ka tė - mirė

BIXHOZI

Bastoret nuk janė pjesė
e fėmijėve.
Lojrat duhet tė kenė
kufi...

NATYRA

respekto - natyrėn
respekto - publikun
respekto - vetvetėn
respekti ėshtė pasuri

QENDRA RINORE

shijo, mėso, praktiko, kėrko, puno dhe vepro

Mundėsit janė tė hapura


Kėtu qėndron njė surprizė

?

Keni pak durim

projekti i radhės